Wojna z zanieczyszczeniem

19.11.2020, 12:06 0 komentarzy
Wojna z zanieczyszczeniem

Dzień Czystego Powietrza było można obchodzić parę dni temu.Z tej właśnie przyczyny wskazane jest aby nabrać kilka refleksji nawiązujących do sporego problemu, który pojawia się na obszarze całej Polski. Mowa tu definitywnie o smogu, który z pewnością może okazać się dla ludzi naprawdę niebywale niebezpieczny. Niebezpieczne toksyny, którymi oddychamy niestety każdego dnia, oczywiście mają związek z rozpowszechnianiem się wszechobecnego koronawirusa, z którym boryka się cały świat już bez mała rok. Z pewnością warto nieprzerwanie nauczać czym jest zanieczyszczenie powietrza lub też jakimi metodami można z tego rodzaju problemem walczyć.

W kilku telewizyjnych stacjach, z okazji Dnia Czystego Powietrza poruszony został ten właśnie temat. Przede wszystkim warto być świadomym tego, że aktualnie w Polsce zaczął się grzewczy sezon, a wraz z nim powrócił również problem ze smogiem. Ergonomiczne oraz skuteczne ogrzewanie naszych mieszkań to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zapobieganie degradacji powietrza. Rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego zrelacjonował dodatkowo, iż około połowę smogu w Polsce generujemy sami w naszych domach. Uznał, że jeśli nie zniweczymy kotłów, które zanieczyszczają nam środowisko, wówczas nie rozwiążemy tego kłopotu.

Zespołów Elektrociepłowni PAK także podpiął się do walki z ze zdegradowanym środowiskiem. Piotr Woźny, prezes spółki rozgłosił, że uskuteczniana przez tę spółkę energia za około 10 lat będzie zeroemisyjna. Miejmy na uwadzę również fakt, iż, że kłopot ze smogiem oraz z koronawirusem możemy ze sobą swobodnie połączyć. Plaga koronawirusa pojawiła się w krajach o ogromnie wysokiej degradacji powietrza, czyli we włoskiej Lombardii a także przemysłowych regionach Chin.

W kwestii smogu bez żadnych wątpliwości trzeba też wiedzieć, co w zasadzie jest główną tego przyczyną. Tak więc jest to tzw. niska emisja, odpowiadająca za pojawienie się w powietrzu bez liku szkodliwych substancji takich jak SO2, PM10, PM2,5 czyli dwutlenek siarki, szkodliwy zarówno dla człowieka jak i dla całego środowiska, metale ciężkie, NOx tlenki azotu, odpowiedzialne za dziurę ozonową czy też chociażby dioksyny, a więc związki chemiczne odpowiedzialne za pojawienie się nowotworów. Wiedza dotycząca tych wszystkich aspektów jest bardzo istotna, głównie z powodu naszego zdrowia oraz zdrowe, otaczające nas każdego dnia środowisko.

Tagi:

Zostaw komentarz

Ostatnio opublikowane