W tym roku premierowy dzień najnowszego PS

21.09.2020, 09:22 0 komentarzy
W tym roku premierowy dzień najnowszego PS

Jeszcze w zeszłym roku zapowiedziano, iż w roku bieżącym japońska marka Sony pokaże nam swoją nową produkcję - PlayStation5. Co prawda pośród graczy dalej propagowana okazuje się poprzednia konsola i nie wygląda na to, żeby zaciekawienie nią mogło słabnąć. Mimo wszystko Sony zdecydowało się na utworzenie konsoli najwyższej generacji, a gracze nie mogą się jej już doczekać.

Nowe technologie w PS5

Japońska marka Sony wielokrotnie udowodniła, iż jest innowatorem wśród innych firm tego typu oraz jest w stanie zadziwić klientów. PlayStation4 postawiła dosyć wysoko poprzeczkę dla konkurentów - to wszystko dzięki zupełnie nowej jakości, jakiej wcześniej nie zaproponowała inna firma. Niesamowicie czułe kontrolery, gierki nowszej generacji, grafika - klienci bez cienia wątpliwości docenili te wszystkie atrakcje i przez to na chwilę obecną PlayStation 4 jest najszybciej zarabiającą konsolą wszech czasów.

Niestety na starcie pojawiły się niewielkie kłopoty - Japończycy próbowali przeskoczyć różne technologiczne granice (co w rezultacie im się udało), jednakże dzień premiery oraz wcześniejsze prezentacje PlayStation4 zrodziły mieszane uczucia. Fanom, przyzwyczajonym do starszej konsoli PS3, nie w 100% odpowiadały na przykład pady, gdyż na pierwszy rzut oka wydawały się naprawdę niekomfortowe przy grze. W ostatniej wersji DualShocki przybrały zasadniczo podmieniony wygląd, aczkolwiek kłopotem okazała się pierwsza wersja konsoli PlayStation4. PS4 się przegrzewała, sprzęt potrafił także sam się resetować.

Jednak po pewnym czasie i poprawkach wprowadzanych na bieżąco, okazało się, iż mimo wszystko Sony idzie w prawidłowym kierunku, a stworzona konsola do gier dostała miano kultowej. Aczkolwiek nie okazałoby się to możliwe, gdyby nie gry, które dużo ludzi naprawdę ciepło wspomina.

Czy PlayStation 5 będzie podobnym osiągnięciem?

Z pewnością niejeden gracz czy pasjonat technologicznych ciekawostek ze zniecierpliwieniem oczekuje ukazania się nowej konsoli do gier. Sony powiedziało, iż gierki znane z PlayStation4 zadziałają na przyszłej konsoli (mimo wszystko nie będzie to działało odwrotnie, co licznym fanom się nie spodobało). Pojawiają się na chwilę obecną pierwsze teorie o kłopotach z wcześniejszymi zamówieniami - mówi się, że firma Sony nie nadąża z produkcją, aczkolwiek nie wiadomo, czy nie są to tylko złośliwe pomówienia. W necie wyskakują się kolejne wieści również o tym, iż PlayStation 5 ma rzekomo problemy z obrazem 4k. Mimo tego i w tym przypadku nie wiemy, jak jest naprawdę. Wszystko wyjdzie na jaw w chwili premiery, tj. 19 listopada 2020.

Tagi:

Zostaw komentarz