Od zeszłego czwartku w całym kraju trwają demonstracje kobiet w związku z aborcją

27.10.2020, 16:19 0 komentarzy
Od zeszłego czwartku w całym kraju trwają demonstracje kobiet w związku z aborcją

W osiemdziesięciu miastach w naszym kraju i w 20 na całym świecie, na manifestacje ruszyły dorosłe kobiety, podobnie jak i mężczyźni razem z młodszymi osobami, chcących uzewnętrznić niezadowolenie w relacji do decyzji Konstytucyjnego Trybunału na temat prawa do usunięcia ciąży. W czwartkowy poranek 22 października, zgodnie z decyzją Trybunału, usunięcie ciąży w momencie chorego embrionu jest uznane za niezgodne z Konstytucją. Od chwili podjęcia tej decyzji bez przerwy organizowane są strajki, które mają na celu okazanie rozczarowania w takowej kwestii. Strajkującym asystują slogany: "To jest wojna" lub "Piekło Kobiet". Pojawiają się też różne teksty, jak na przykład "Wyp*******ć", albo też "***** ***", natomiast we właściwe pola można wkomponować tekst, w buntowniczy sposób żądający partii rządzącej się wynosić. Młodsi, jak i starsi obywatele ruszyli na ulice w swoich miastach, żeby ukazać swą jedność z protestującymi, które zostały pozbawione racje do samodzielnego podejmowania decyzji dzięki decyzji rządu. Dziesiątki tysięcy tysięcy ludzi w dużej liczbie miast Polski jak i Polonia za granicą pragnie oświadczyć, iż taka regulacja nie powinna zostać uchwalona i wyrazić niechęć do nastawienia aktualnie panującego rządu.

Mnóstwo manifestujących wychodzi na ulice

Już na początku na demonstracjach było wysyp ludzi, w szczególności pełnych oburzenia Pań. W licznych miejscowościach, strajkujących były tysiące, oprócz tego też w małych miasteczkach ludzie wyrażali swój sprzeciw, pojawiając się pod urzędami miejskimi i chodząc na "spacery". Na demonstracjach wygłaszanych jest całe mnóstwo haseł, odśpiewywane są pieśni, a na plakatach można było znaleźć różne napisy, takie jak "No women, no kraj" lub "Moje ciało, mój wybór". Jednakże właściwym atrybutem, który jest widoczny na każdym kroku, została czerwona błyskawica. Mnóstwo gwiazd i osób medialnych albo decyduje się na dołączenie do demonstracji, pojawiając się na ulicach miast, albo rozpowszechnia posty w mediach społecznościowych, prezentując swoje wsparcie dla sprawy. Reprezentanci Kościoła Katolickiego jak też partia sprawująca władzę, którzy przywołują o zaprzestanie demonstracji uważają, że Strajk Kobiet to rozbój, którego celem jest zniszczenie Polski.

W całej Polsce plus minus 400 tysięcy ludzi ukazało się na wielu ulicach w ponad czterystu manifestacjach, jednakże najwięcej demonstrantów można było znaleźć w Warszawie. Strajki na szeroką skalę objęły również Kraków, Poznań, Szczecin oraz multum innych miast wojewódzkich. Cały świat obiegły także wiadomości o tym, że demonstracje mają swój udział w Londynie, Norwegii, Australii, Niemczech i we Włoszech. Różnego rodzaju manifestacje, walczące o prawa kobiet w naszym kraju można zaobserwować praktycznie każdego dnia na ulicach miast. 30 października w piątek ma odbyć się najbardziej liczna do tej pory demonstracja.

Tagi:

Zostaw komentarz